سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو یا SEO چیست؟

سئو SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. سئو یک راهکار برای افزایش بازدید و ترافیک وبسایت و کسب و کار شما می باشد.به وسیله سئو میتوانید فروشگاه های آنلاین و محصولات خود را بیشتر به دیگران معرفی کنید.

برای انجام سئو در واقع چه کار میکنیم؟

برای گوگل بهینه بودن مرتبط بودن و قابل دسترس بودن سایت شما نسبت به نیازهای کاربرانش اهمیت زیادی دارد.یعنی اگر کاربر زمان بیشتری در سایت شما بگذراند و سایت شما را برای مطلب مورد جتجوی خود مرجع بداند شما از نظر گوگل نیز مرجع می شوید.موتورهای جستجو به دنبال ارائه بهترین نتیجه و نزدیکترین نتیجه به جستجوی کاربرانشان هستند حال اگر سایت شما محتوای کامل و جامع همرا با عکس و آموزش باشد و در واقع کپی از مطلب دیگری نباشد ،موتورهای جستجو به شما امتیاز می دهند و در آن کلمات کلیدی شما بالاتر از رقبا قرار خواهید گرفت.

چگونه جز نتایج اول گوگل باشیم؟

برای اینکه به نتیجه دلخواه برسیم و سئوی قوی داشته باشیم باید 3 المان را مدنظر قرار دهیم.این 3 مولفه به شرح زیر می باشد.

1. Technical SEO

2. On Page Seo

3. Off Page Seo

Technical Seo چیست؟

Technical Seo (سئوی فنی) بهبود کیفیت موارد فنی و تکنیکی سایت بمنظور افزایش سرعت آن سایت و در آخر رتبه صفحات آن در موتورهای جستجو است.با استفاده از سئوی تکنیکال، به موتورهای جستجو کمک می‌کنیم تا راحت‌تر به سایت شما دسترسی پیدا کرده و آن را بررسی و تجزیه و تحلیل کنند.به این دلیل به آن سئوی تکنیکال می گویند چون اصلا در این متد هیچ نیازی به محتوا و اطلاعات سایت شما نیست.تکیه این متد بر روی بهبود کیفیت صفحات و سرعت و به طور کل بررسی زیرساخت سایت شما می باشد.

On Page Seo چیست؟

On Page Seo (سئوی داخلی صفحات) عمل بهینه سازی محتوای صفحات سایت هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران است. چراکه بهینه سازی صفحات برای موتورهای جستجو در این شیوه از بهینه سازی، در گروی بهینه سازی صفحات برای کاربران است. فرآیند سئوی داخلی یا On Page Seo  علاوه بر انتشار محتوای مرتبط و باکیفیت، شامل مواردی ازقبیل بهینه سازی عنوان، تگ‌ها و تصاویر است. با سئوی داخلی ، شما وب سایتتان را برای کاربران کاربردی‌تر و باارزش‌تر می‌سازید. هرچه وب سایتتان از دید کاربران کارآمدتر و مفیدتر باشد، ترافیک و بازدید بیشتری دریافت خواهید کرد؛ و این به معنی ارتقای رتبه شما در موتورهای جستجو است.

Off Page Seo چیست؟

Off Page Seo (سئوی خارجی صفحات) تمام فعالیت‌هایی است که با هدف ارتقای رتبه صفحات در موتورهای جستجو، خارج از سایت انجام می‌گیرد. یک سایت با بک لینک‌های باارزش بیشتر، معمولا رتبه بهتری در مقایسه با وب سایتی مشابه با بک لینک‌های کمتر می‌گیرد. موتورهای جستجو بک لینک‌ها را نشانه محتوای باکیفیت قابل ارجاع و استناد درنظر می‌گیرند. اما بسیاری از افراد Off Page Seo  را همان لینک سازی می‌پندارند درحالی‌که اینگونه نیست و لینک سازی فقط بخش اعظمی از این شیوه بهینه سازی را تشکیل می‌دهد. برای مثال، مواردی ازقبیل بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و نام تجاری نیز جزو سئوی خارجی محسوب می‌شود و اهمیت بسیاری دارد. به بیانی دیگر، Off Page Seo  تمام کارهایی است که خارج از یک وب سایت انجام می‌گیرد تا موتورهای جستجو آن وب سایت را قابل اعتماد و معتبر به حساب بیاورند.

حال در مطالب بعدی در وطن لینک در مورد روش های سئو بیشتر بحث خواهیم رد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *